Jesteś już o krok od skomponowania własnej paletki kosmetyków do makijażu! Jedyne co musisz zrobić to rozpakować zakupione produkty i wyjąć je z plastikowych opakowań, które służą do przechowywania kosmetyków poza paletką. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces.

UWAGA! Wszystkie kosmetyki marki E style, poza Wkładami do paletki – cieniami do powiek, sprzedawane są w normalnych, plastikowych opakowaniach z zamknięciem. Możesz je stosować w klasycznej formie, ale możesz również wyjąć produkt z zewnętrznego opakowania, a wkład z kosmetykiem umieścić w specjalnej paletce magnetycznej E style. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

1. Sprawdź, które produkty trzeba wyjąć z opakowań

Rozłóż na płaskiej powierzchni, np. na stole wszystkie zakupione kosmetyki. Przymierz je do paletki i zaplanuj w jakiej konfiguracji je ułożysz. Zdecyduj, które kosmetyki chcesz umieścić w paletce (np. cienie), a które wolisz wrzucić do kosmetyczki czy do torebki (np. puder w kamieniu).

2. Przygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne

Odłóż w jedno miejsce produkty, które trzeba wyjąć z opakowań. Istnieje wiele sposobów na bezpieczne wyjęcie kosmetyków. My polecamy taki, który wymaga użycia prostownicy. Jeśli nie masz prostownicy, możesz wykorzystać inny sprzęt emitujący ciepło, np. żelazko. Prostownica jest jednak najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.

Dodatkowo będą ci potrzebne:
- coś co odizoluje wnętrze prostownicy od kosmetyku, który na nim położysz (zapobiegnie przypaleniu, ale nie ograniczy dostępu ciepła), np. papier do pieczenia,
- coś do podważenia kosmetyku – np. nożyczki do paznokci, wsuwka do włosów, igła itp.,
- opcjonalnie – rękawica kuchenna lub ściereczka, która ograniczy ryzyko oparzenia się.

3. Rozgrzej pudełeczko, w którym znajduje się cień

Włącz prostownicę ustawiając najwyższą temperaturę. Ułóż ją na blacie, tak, aby wewnątrz, na papierze do pieczenia, można było umieścić pudełeczko z cieniem (w razie potrzeby możesz ją o coś oprzeć, np. o książkę).

Odczekaj kilka minut aż prostownica i pudełeczko się rozgrzeją. Uważaj, żeby się nie oparzyć. 

Ciepło prostownicy ma na celu rozpuścić klej, którym przymocowany jest wkład z cieniem oraz sprawić, że plastik zewnętrznego pudełeczka będzie bardziej plastyczny.

4. Spróbuj delikatnie podważyć cień

Przy pomocy ostrego i cienkiego narzędzia np. wsuwki, delikatnie podważ wkład z cieniem. Jeśli poczujesz opór, odczekaj jeszcze chwilę i ponów próbę.

Wkład z cieniem wyciągaj bardzo ostrożnie. Uważaj, żeby go nie zarysować czy nie upuścić.

5. Umieść wkład w paletce

Po wyciągnięciu wkładu z cieniem odczekaj chwilę i włóż produkt do paletki. Podobnie postępuj z kolejnymi produktami – cieniami, różami, pudrami, rozświetlaczami, bronzerami itd.

W ten sposób przełóż wszystkie kosmetyki i skomponuj swoją wymarzoną paletkę!