Zbyt wąskie, a może niesymetryczne? Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich ust, skorzystaj koniecznie z porad naszej wizażystki! Dowiesz się jak przy pomocy makijażu zmienić kształt ust!

Jak skorygować usta niesymetryczne lub powiększyć wąskie usta?

Bardzo często zdarza się, że usta są niesymetryczne – jedna strona jest nieco cieńsza niż druga, co najbardziej rzuca się w oczy w przypadku wargi górnej. Dla wielu kobiet taka budowa ust stanowi spory problem estetyczny. Niewielkie asymetrie można skutecznie skorygować przy pomocy umiejętnie nałożonego makijażu. Wystarczy zastosować konturówkę:

- na pełniejszej części ust narysuj linię minimalnie poniżej granicy czerwieni warg,

- na węższej części ust narysuj ją minimalnie powyżej.

Wszystkie kredki E style znajdziesz TUTAJ.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt lub powiększyć usta, które są wąskie na całej szerokości, wybieraj jasne odcienie pomadek i konturówek. Postaw również na błyszczyki, które dzięki „mokremu” efektowi lub obecności odbijających światło drobinek optycznie powiększają usta.

Błyszczyki dostępne w sześciu odcieniach znajdziesz TUTAJ.

Twoja górna warga jest znacznie węższa od wargi dolnej? Wykonując makijaż na wielkie wyjście narysuj:

- minimalnie powyżej górnej wargi delikatną linię przy pomocy białej kredki,

- minimalnie poniżej dolnej wargi delikatną linię przy pomocy brązowej kredki.

Linie należy oczywiście bardzo dokładnie rozetrzeć. Taki makijaż sprawi, że górna warga będzie wyglądała na większą, a dolna na mniejszą – asymetria będzie znacznie mniej widoczna.

Biała kredka

Brązowa kredka

Uważaj, żeby nie przesadzić!

Wykonując makijaż ust przy pomocy kredki i pomadki musisz pamiętać o dwóch istotnych sprawach.

1. Kredka i pomadka tylko w tym samym lub bardzo zbliżonym kolorze

W latach 90. ubiegłego wieku bardzo modne było podkreślanie kształtu ust ciemniejsza konturówką i malowanie ich jaśniejszą pomadką. Wiele kobiet trwa w tym przyzwyczajeniu i nadal, w ten jakże mało subtelny sposób obrysowuje usta. To duży błąd. Kredka powinna być w kolorze pomadki lub ewentualnie o ton jaśniejsza/ciemniejsza. Duży kontrast jest bardzo nieelegancki.

WSKAZÓWKA! W opisach wszystkich pomadek dostępnych w ofercie E style znajdziesz informację, która kredka pasuje najbardziej do wybranego przez Ciebie odcienia szminki. Nie musisz się już zastanawiać jak zestawić kosmetyki! Wszystkie pomadki E style znajdziesz TUTAJ.

2. Trzymaj się linii czerwieni warg

Kolejny błąd wynikający z zamierzchłej już mody to rysowanie konturu daleko od naturalnej granicy czerwieni warg. Wiele kobiet chcąc optycznie powiększyć usta, wyjeżdża kredką daleko poza ich naturalną linie. Efekt najczęściej jest dość komiczny – dokładnie widać gdzie kończy się naturalna czerwień warg, a gdzie zaczynają dorysowane „drugie usta”. Kluczem do estetycznego i subtelnego  korygowania jest rysowanie konturu bardzo blisko naturalnej granicy warg.

Szukasz naprawdę dobrych kosmetyków do makijażu ust? Zapoznaj się z pełną ofertą produktów marki E style! Kliknij TUTAJ